Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/c/b/7/rideklubbenstorerestrup.dk/httpd.www/wp-content/themes/horseclub/inc/resizer.php on line 83 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/c/b/7/rideklubbenstorerestrup.dk/httpd.www/wp-content/themes/horseclub/inc/resizer.php on line 84
/ af /   Elevskolen, Kommende aktiviteter, Stævne / 0 comments

Julestævne i dressur for pony og hest (E-stævne)

Rideklubben St. Restrup afholder et hyggeligt dressurstævne Lørdag den 2. december 2017 for klubbens privat- og elevryttere. Desuden er Nibe Rideklub inviteret til at deltage.

Tilmelding via GO for privatryttere og for ryttere fra elevskolen bliver der i god tid før stævnet et opslag med tilmelding (ved rytterstuen). Der vil være klassser fra LD til pas de deux for både pony og hest. Snak med din underviser om, hvilke klasser der passer til dig, og som det vil være godt at stille op i.

Se de forskellige klasser på GO.rideforbund.dk:

Julestævne 2017

 

Stævnet foregår indendørs på 20 x 40 bane (B) og opvarmning foregår udendørs.

Kom og oplev et hyggeligt stævne med ridning hele dagen. Der kan købes lidt lækkert at drikke og spise i rideklubbens rytterstue.

Vi glæder os til et hyggeligt julestævne 🙂

Stævne- og aktivitetsudvalg
Rideklubben St. Restrup

DEL